ISOA | International School of Osteopathy for Animals » KADRA

KADRA

WŁADZE SZKOŁY

Marcin Szkolnicki

Osteopata i fizjoterapeuta z ponad 16-letnim doświadczeniem, założyciel Szkoły Osteopatii Zwierzęcej ISOA.

Ukończył fizjoterapię we wrocławskiej AWF, 5-letnie studia podyplomowe z zakresu osteopatii oraz liczne Master Course w dziedzinie osteopatii. Jest założycielem Szkoły Osteopatii Zwierzęcej ISOA. Współzałożyciel Akademii Osteopatii. Na co dzień kieruje zespołem i prowadzi terapię osteopatyczną w Centrum Szkoleniowo-Terapeutycznym SYSTEMA we Wrocławiu. Dzieli się także swoją wiedzą podczas autorskich szkoleń dla fizjoterapeutów.

 

 

WŁOCHY

Dr Paolo Zavarella / Włochy

Lekarz chirurg ze specjalizacją w odontostomatologii (MD), osteopata (DO), ekspert w posturologii zintegrowanej, dyrektor i wykładowca IFOA.

Dyrektor Ośrodka Badań Holistycznych Medycyny Osteopatycznej i Naturalnej – C.R.O.M.O.N. we Włoszech, dyrektor generalny Instytutu Szkoleniowego w dziedzinie osteopatii – EDUCAM i szkoły osteopatii zwierzęcej IFOA, prezes i założyciel Stowarzyszenia na rzecz Reedukacji w Dziedzinie Okluzji Postawy A.I.R.O.P., dyrektor dydaktyczny na wydziale Posturologii i Osteopatii Rzymskiego Uniwersytetu w Tor Vergata i uniwersytetu w Pisa, autor książek.

Dr Giusva Gregori / Włochy

Fizjoterapeuta, osteopata (DO), ekspert osteopatii zwierzęcej (EOA), wykładowca i wicedyrektor IFOA.

Konsultant naturopatii naukowej, wicedyrektor Instytutu Szkoleniowego w dziedzinie osteopatii – EDUCAM, dyrektor dydaktyczny IFOA oraz Still Osteopathic Institute, docent oraz członek Komitetu Naukowego Progetto Italia, wykładowca na wydziale Posturologii i Osteopatii Rzymskiego Uniwersytetu w Tor Vergata i Uniwersytetu w Pisa, członek A.I.R.O.P. i komitetu promocji osteopatii – CPO, ekspert techniczny w dziedzinie zdrowia w Collegium Periti Italiani w obszarze fizjoterapii i osteopatii. Współzałożyciel UMA Sport Lab. Ekspert terapii manualnej z 17-letnim doświadczeniem.

Dr Benedetta Nesti / Włochy

Lekarz weterynarii, wykładowca Still  Osteopathic Institute, wykładowca IFOA.

Ukończyła studia weterynarii na Uniwersytecie w Bolonii. Osteopata zwierzęcy, specjalizacja konie. Ekspert w dziedzinie naturalnego zarządzania koniem. Specjalizuje się w stomatologii koni oraz rozwiązuje problemy z grzbietem konia i dopasowaniem siodła.

Dr Matteo Ercole / Włochy

Osteopata ludzi i zwierząt, wykładowca IFOA.

Wykładowca w Krajowym Instytucje Szkolenia i Badań z posturologii i osteopatii w Torino. Absolwent fizjoterapii w Chiasso. Trener osobisty (zaawansowane szkolenie z zakresu etyki relacyjnej i odnowy biologicznej zwierząt). Posturolog – kinezjolog.

 Dr Paola Sommaiuolo / Włochy

Osteopata (DO), wykładowca IFOA

Wicedyrektor Instytutu Szkoleniowego w dziedzinie osteopatii – EDUCAM, wykładowca Still Osteopathic Institute. Nauczyciel akademicki z ponad 30-letnim doświadczeniem.

Walter Martinelli / Włochy

Fizjoterapeuta, osteopata (DO), ekspert osteopatii zwierzęcej (EOA), wykładowca IFOA

Konsultant Naukowy, Certyfikowany Personal Trainer, pełnił funkcję dziekana Still Osteopathic Institute Ltd., profesor Instytutu Szkoleniowego w dziedzinie osteopatii – EDUCAM, profesor i członek Komitetu Naukowego Progetto Italia. Współzałożyciel UMA Sport Lab. Jako osteopata pracuje z wieloma profesjonalnymi drużynami w piłce nożnej i innych dziedzinach sportowych, m.in. AS Roma. Występuje jako ekspert osteopatii oraz osteopatii zwierzęcej we włoskich mediach.

Dr Eleonora Guglielmotti / Włochy

Fizjoterapeuta, osteopata zwierzęcy, wykładowca Still  Osteopathic Institute, wykładowca IFOA.

Terapeuta w szpitalu Sant’Andrea w Rzymie. Nauczyciel w ośrodku referencyjnym ASI-El Nath w zakresie treningu społeczno-medycznego w interwencjach wspomaganych zwierzętami (IAA) zgodnie z najnowszymi wytycznymi opracowanymi przez NHS. Uczy także CROMON w sektorze Osteopatia zwierząt oraz ASI (sport jeździecki) w sektorze szkoleniowym techników jazdy konnej. Prowadzi szkolenia dla operatorów w zakresie terapii za pośrednictwem zwierząt. Ukończyła Instytut San Leone Magno w Rzymie oraz Szkołę Weterynarii Homeopatii. Uzyskała dyplom z osteopatii zwierzęcej.

  • Od maja 1993 r. do lipca 2006 r. Działalność T.d.R. i zastępca stałego koordynatora w Santa Lucia Foundation w Rzymie – dział Traumi Midollari.
  • Od 2000 do 2010 roku wykładowca (jazda konna) na University of Cassino, Wydział Samochodów.
  • Od 1995 do dziś T.d. R. i federalny instruktor poziomu Vault II w Centrum Zintegrowanych Działań Jeździeckich The Auriga.

Dr Paolo Tozzi / Włochy

Fizjoterapeuta, osteopata (BSc /Hons/ Ost, DO), ekspert osteopatii zwierzęcej (EOA), wykładowca gościnny w różnych krajach Europy.

Wicedyrektor Ośrodka Badań Holistycznych Medycyny Osteopatycznej i Naturalnej – C.R.O.M.O.N. we Włoszech, . wiceprezes Stowarzyszenia na rzecz Reedukacji w Dziedzinie Okluzji Postawy A.I.R.O.P., członek Generalnej Rady Osteopatycznej (GOsC) w Wlk. Brytanii.; wykładowca gościnny w dziedzinie posturologii, osteopatii oraz reiki, autor artykułów oraz prac badawczych nt. powięzi. Ukończył fizjoterapię na Katolickim Uniwersytecie w Rzymie oraz osteopatię w European School of Osteopathy (E.S.O.) w Wielkiej Brytanii. Posiada również tytuł magistra medycyny naturalnej i posturologii Rzymskiego Uniwersytetu w Tor Vergata w Rzymie.

Michael Kodaewa Laloux / Włochy

Osteopata (DO), ekspert osteopatii zwierzęcej (EOA), naturopata, wykładowca IFOA.

 

POLSKA

Jakub Durczak

Mgr fizjoterapii, osteopata.

Ukończył ponad 40 szkoleń z zakresu terapii manualnej i metod neurofizjologicznych. Absolwent Akademii Osteopatii w Poznaniu. Prowadzi kursy osteopatyczne dla fizjoterapeutów. Szczególnie interesuje się pracą z bólem, urazami i wadami postawy. Dzięki wieloletniej pracy na szpitalnym oddziale rehabilitacyjnym i współpracy z klubami sportowym, posiada oświadczenie pozwalające pracować z bardzo szerokim wachlarzem problemów.

Anna Żurowska

Dr nauk o kulturze fizycznej, mgr fizjoterapii, osteopata.

Wykładowca w Katedrze Fizjoterapii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, wykładowca i tłumacz w Akademii Osteopatii. Uczestniczka licznych kursów i szkoleń podyplomowych z medycyny osteopatycznej. W latach 2009-2010 jako jedna z czterech osób z całego świata została zaproszona do współpracy z Międzynarodowym Komitetem Paraolimpijskim w ramach projektu Classification Advisory Group w pływaniu. Trener pływania II klasy i instruktor pływania osób niepełnosprawnych, od 2007 roku prowadzi szkołę pływania i centrum rehabilitacji „Akvarius”.

Marco Di Dio

Mgr fizjoterapii, osteopata, tłumacz z języka włoskiego.

Włoch z pochodzenia, ukończył fizjoterapię na wrocławskiej AWF oraz Akademię Osteopatii w Poznaniu, w której pełni funkcję asystenta. Uczestnik licznych konferencji, master coursów oraz szkoleń z dziedziny medycyny osteopatycznej w Polsce i za granicą. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie tłumaczeń specjalistycznych, dotyczących medycyny i osteopatii.

WIELKA BRYTANIA

Anthony R. Nevin / Wielka Brytania

Osteopata zwierzęcy, wykładowca gościnny.

Osteopata, doktor nauk medycznych, założycie ZOO OST Ltd. Jest dyrektorem klinicznym na studiach podyplomowych Osteopatii Zwierzęcej, wykłada głównie w Wielkiej Brytanii, jak również na świecie.
Tony jest pasjonatem rozwoju zawodowego i akceptacji tej gałęzi, jaką jest medycyna osteopatyczna. Tony jako pierwszy zastosował techniki osteopatyczne w leczenia ponad 300 różnych gatunków i ras domowych i dzikich. Jego praca doprowadziła go do różnych części świata, zarówno w leczeniu, jak i nauczaniu. Popularne warsztaty prowadzone są przez niego w północnej Tajlandii, gdzie wprowadza innych do fascynującej perspektywy leczenia osteopatycznego słoni. W Anglii założył kilka klinik leczących małe zwierzęta oraz konie. Tony połączył medycynę osteopatyczną ze standardową praktyką weterynaryjną, osiągając tym samym satysfakcjonujące wyniki.