ISOA | International School of Osteopathy for Animals » Studenci ISOA – Joanna Sobol

Studenci ISOA – Joanna Sobol

czwartek Czerwiec 14, 2018

Joanna Sobol, z zawodu Pedagog, Artterapeuta, Technik Weterynarii. Posiada 6 letnie doświadczenie w pracy ze zwierzętami. Równolegle uczyła się i zdobywała wiedzę o zwierzętach egzotycznych i nieudomowionych. 
Jak mówi sama Joasia, „przez 6 lat jako Technik Weterynarii zmieniałam pracodawców wielokrotnie, dzięki czemu zdobywałam wiedzę i doświadczenie od wielu różnych specjalistów – i to był mój cel. Byłam również wolontariuszem w Chorzowskim Zoo i w schronisku dla bezdomnych psów i kotów”.

Aktualnie spcejalizuje się w ochronie i ratowaniu dzikich jeży europejskich, założyła również na ich rzecz Fundacje Przytul Jeża https://www.facebook.com/przytul.jeza/?fref=mentions

 

Na pytanie, z czego jest dumna odpowiedziała: „Jestem dumna z tego, że idę swoją droga i w wieku 30 lat zrozumiałam co jest dla mnie najważniejsze i przekwalifikowałam się na Technika Weterynarii.
 Od tamtej pory pomagam wszystkim zwierzakom. Cały czas się dokształcam, aby pomagać bardziej i bardziej…

Dlaczego Osteopatia zwierząt ?  „
To jest to czego szukałam od dawna.
 Chęć pomagania zwierzętom i niezależność są dla mnie bardzo ważne. O osteopatii nie wiedziałam nic do dnia otwartego ISOA. Wtedy dotarło do mnie że to jest element brakujący w moim życiu. 
Nie wiedziałam jeszcze z czym dokładnie mam doczynienia, ale wiedziałam, że to moja droga.
 Ufam swojej intuicji”.

Plany na przyszłość: „Mam ich bardzo dużo, ale przede wszystkim mieć ogromny, najlepszy w europie ośrodek i szpital dla dzikich zwierząt. Chciałabym pomagać, zmieniać świat, edukować”.

Pytając o marzenia Joanny, usłyszeliśmy, „Marzeń mam wiele. Wszystkie związane ze zwierzętami. Moje największe marzenie, chyba nierelane… bo chciałabym, aby „człowiek” przestał być egoistą i nigdy więcej nie skrzywdził żadnej żywej istoty na Ziemi ani w Kosmosie…. Poza tym to mieć tą ziemię, ten ośrodek, ten szpital dla dzikich zwierząt i wokół‚ ludzi, którzy kochają zwierzęta tak jak ja i zrobią wszystko, aby im pomóc. A takie z bardziej realnych, chociaż wiem, że tak samo trudne do spełnienia….
 marzy mi się zanurzyć w oceanie, nie raz ani dwa i poznawać naturę i świat ssaków morskich, tych największych, najmądrzejszych. Spotkać się oko w oko z płetwalem błękitnym i rekinem wielorybim i białuchą arktyczną. I słonie….słonie też są moim marzeniem….
Nie wiem czy życia mi starczy”.

„Moje hobby ? Chyba mogę powiedzieć, że malarstwo to moje hobby, za którym tęsknię. Sztaluga i farby od dawna leżą zakurzone… I pływanie i rolki i taniec….ech…. Gdzieś straciłam trochę siebie…”, kończy Joanna.

 

Komentarze: Bądź pierwsza/y

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i zastosowanie mają Polityki prywatności i Warunki świadczenia usług Google.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Marcin Szkolnicki działający pod firmą Systema Marcin Szkolnicki z siedzibą przy ul. Łużyckiej 18A, 51-111 Wrocław wpisaną do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (RIS) o numerze ewidencyjnym: 2.02/00120/2016.
Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, a także, że przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania.
Dane osobowe podane przez Ciebie będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem email kontakt@isoa.pl.