Nasze mózgi mają wyjątkową zdolność do monitorowania czasu. Kierowca potrafi ocenić czy zdąży przejechać na żółtym świetle; tancerz potrafi wyczuć (...)
Czytaj WięcejAndrew Taulor Still, MD, DO, stworzył pierwotny termin lezji opartej na zahamowanym przepływie płynów w ciele, odnoszące się jednak przede (...)
Czytaj WięcejStreszczenie W literaturze naukowej istnieje ogromna liczba artykułów traktujących o systemie mięśniowo-powięziowym, na jego poziomie fizjologicznym, patologicznym, makroskopowym i mikroskopowym; (...)
Czytaj WięcejDotyk jest pierwszym zmysłem, jaki nabywamy oraz sekretną bronią wielu udanych związków. Oto wskazówki, w jaki sposób odzyskać płynność w (...)
Czytaj WięcejAnna, z zawodu lekarz weterynarii. Ukończyła kurs akupunktury dla lekarzy weterynarii w Belgii – wielkie brawa👏. Do swoich osiągnięć zawodowych, (...)
Czytaj WięcejNapięciowe bóle głowy – spojrzenie fizjoterapeuty i osteopaty MARCIN SZKOLNICKI MARCIN BRZOZOWSKI Część teoretyczna Z badań o randze światowej wynika, (...)
Czytaj WięcejMięśniowo-powięziowe punkty spustowe – co to takiego? Na początku XIX wieku brytyjski lekarz Balfour jako pierwszy opisywał zgrubienia oraz guzki, (...)
Czytaj WięcejTwój szkielet jest o wiele więcej niż tylko strukturą podporową dla mięśni i innych tkanek. Produkuje on również hormony. Mathieu (...)
Czytaj WięcejWSTĘP Powięzie (fasciae) to błoniaste struktury zbudowane z tkanki łącznej włóknistej. Podobnie jak kaletki maziowe, pochewki ścięgien, bloczki ścięgien czy (...)
Czytaj WięcejOsobliwy tytuł dla osteopatycznego artykułu, aczkowiek jest on w swojej „Wesen” (esencji) całkowicie szczery… Patrząc na dzisiejszych osteopatów stwierdzam, że (...)
Czytaj WięcejNajczęstszym powikłaniami po operacjach brzuszno-miednicznych są adhezje otrzewnej i to w co najmniej 90% przypadków. Wykazano, że mechanizm gojenia otrzewnej jest (...)
Czytaj WięcejWszystko zaczęło się od Roberta, kiedy napisał do mnie długi e-mail, w którym po prostu pokazał mi „kciuk do góry” (...)
Czytaj WięcejWizyta u osteopaty zwierzęcego rozpoczyna się szczegółowym wywiadem pozwalającym osteopacie wybrać wstępny kierunek działania terapii. Osteopata na pewno zapyta (...)
Czytaj WięcejSłonie podczas kąpieli w Elephant Sands, Makgadikgadi Pans regionie Botswany… o zachodzie słońca. Zjawisko „wypłukiwania” z punktu widzenia osteopatii ewolucyjnej (...)
Czytaj WięcejPrzedstawiam ogólne rozważania najwyższej wagi przed przeczytaniem dalszej części, w przeciwnym razie byłbyś w memetycznej sferze niebezpieczeństwa lub nie wyniósł (...)
Czytaj WięcejJak stosujemy założenia Stowarzyszenia Evost oraz prawa Natury w praktyce z końmi ? – Członek Stowarzyszenia Evost – (...)
Czytaj WięcejEwolucja życia dowodzi istnienia wielu praw natury i rozwoju, które są kluczowe dla zrozumienia oraz ewentualnego wypróbowania unikalnego podejścia (...)
Czytaj Więcej5.01.2019r. Max Girardin EVOST 2013 Studiując książki napisane przez Andrew Taylora Still’a staramy się odtworzyć podstawowy algorytm do „odkrywania (...)
Czytaj WięcejAdrianna, z zawodu ekonomista i fotograf. Nieustannie rozwija się na wielu płaszczyznach i nigdy nie przestała szukać pomysłu na to (...)
Czytaj WięcejUrszula, studentka ISOA i weterynarii na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Wybrała osteopatię zwierzęca, ponieważ jak sama mówi chciałaby być „kompleksowym” (...)
Czytaj WięcejMagdalena, z zawodu lekarz weterynarii. Od ponad 4 lat zajmuje się głównie leczeniem psów i kotów. Jest dumna z możliwości (...)
Czytaj WięcejPaulina, z zawodu lekarz weterynarii i zoofizjoterapeuta. Dziedzinami, w których się specjalizuje to neurologia i rehabilitacja. Jej celem, zarówno życiowym (...)
Czytaj WięcejW najnowszym numerze magazynu Dog&Sport znajdziecie wywiad z Marcinem Szkolnickim, osteopatą i założycielem szkoły ISOA. Duma nas rozpiera :). Przeczytacie (...)
Czytaj WięcejSara, z zawodu psycholog, psychoterapeuta systemowy, zoofizjoterapeuta i psycholog zwierząt – WOW. Jej pasją są konie – 8 lat pracuje (...)
Czytaj WięcejAgata, z zawodu zoofizjoterapuetka. Do osiągnięć zawodowych zdecydowanie zaliczyć może otwarcie swojego własnego gabinetu rehabilitacji zwierząt VitaVet Osteopatia i Rehabilitacja (...)
Czytaj WięcejCzy wiesz, że możesz uzyskać dofinansowanie na wybrane szkolenie, kurs czy studia w ramach oferty szkoły ISOA? W zależności od (...)
Czytaj WięcejJesteście głodni wiedzy ? Już na początku grudnia zapraszamy wszystkie osoby, które chcą zagłębić się w temat i dowiedzieć czym (...)
Czytaj WięcejMagdalena, kynolog i zoofizjoterapeuta. Pasją jej życia są psy- jak sama mówi, jedyny gatunek, który z własnej woli chciał być (...)
Czytaj WięcejOrganizm zwierzęcia to tak naprawdę złożony ekosystem w którym występują biliony mikroorganizmów kolonizujących jego skórę, jamę ustną, układ moczowo-płciowy i (...)
Czytaj Więcej29 i 30 września braliśmy udział w Międzynarodowym Kongresie na temat Osteopatii Zwierzęcej. Spotkanie, które miało na celu ukazanie skuteczności (...)
Czytaj WięcejWiesław, jedyny na roku przedstawiciel płci męskiej. Na co dzień pracuje w międzynarodowej firmie produkcyjnej. Jest dumny ze swojego ciągłego (...)
Czytaj WięcejMirella, z zawodu technik weterynarii i fizjoterapeuta. Trafiła pod nasze skrzydła, ponieważ chce poszerzać swoją wiedzę, która umożliwi jej pracę (...)
Czytaj WięcejAnia, zoofizjoterapeutka, która kocha psy. Ma za sobą współpracę z fundacją Razem w Świecie, gdzie szkoliła psy do pracy dla (...)
Czytaj WięcejKarolina pokazuje, że osteopatą może być każdy. Z wykształcenia filolog angielski, ale jak sama mówi w życiu robiła już wszystko (...)
Czytaj WięcejRozpoczęliśmy współpracę z wrocławskim Stowarzyszeniem Ochrony Zwierząt. Statutowym celem działania EKOSTRAŻY jest ochrona zwierząt, a w szczególności podejmowanie wszelkich dopuszczalnych (...)
Czytaj WięcejEmilia Dudek, ukończyła wrocławski AWF z tytułem magistra fizjoterapii. Praca z końmi nie jest jej obca, posiada kwalifikacje instruktora hipoterapii (...)
Czytaj Więcej29 i 30 Września w Rzymie odbędzie się Drugie Międzynarodowe Spotkanie na temat Osteopatii Zwierzęcej. Wyjątkowe wydarzenie, które ma na (...)
Czytaj WięcejElżbieta Gładecka, ważna postać w naszej szkole – pełni funkcję starosty roku. Z zawodu zoofizjoterapeutka małych zwierząt. Ma za sobą (...)
Czytaj WięcejW ostatnim czasie mieliśmy okazję przyjąć na terapię uroczą, czekoladową suczkę rasy Labrador. Poniżej znajduje się szczegółowy przebieg wizyty. Zwierzę: (...)
Czytaj WięcejJoanna Sobol, z zawodu Pedagog, Artterapeuta, Technik Weterynarii. Posiada 6 letnie doświadczenie w pracy ze zwierzętami. Równolegle uczyła się i (...)
Czytaj WięcejWszyscy nasi pacjenci mają jedną wspólną charakterystykę – stan zapalny. Dlatego warto dokładnie przeanalizować jego przebieg, żeby zrozumieć jakie mechanizmy (...)
Czytaj WięcejNa świecie osteopatyczna terapia koni jest równie popularna jak osteopatia ludzka. Ponieważ konie zajmują szczególne miejsce w historii człowieka, równie (...)
Czytaj Więcej