ISOA | International School of Osteopathy for Animals » Ostatnie miejsca na nowym roczniku ISOA 2020/2023!

Ostatnie miejsca na nowym roczniku ISOA 2020/2023!

Nowy rocznik ISOA startuje już w marcu! Mamy jeszcze kilka ostatnich miejsc dla osób pragnących związać swoją przyszłość z osteopatią zwierzęcą.

Jeżeli jeszcze się zastanawiasz – nie zwlekaj z decyzją!

Jako pierwsi i jedyni uczymy osteopatii zwierzęcej w Polsce, rynek jest więc totalnie nienasycony. A w ciągu tygodnia odbieramy kilkadziesiąt telefonów od osób, które chcą przyjść na terapię ze swoim zwierzakiem ( i UWAGA na ten moment nie mamy sił przerobowych, żeby pomóc każdemu z nich).

Edukacja w naszej szkole to przede wszystkim zajęcia praktyczne, których jest ponad 450h,dodatkowo podczas zajęć, oprócz głównego prowadzącego, biorą udział asystenci – polscy specjaliści z zakresu osteopatii, którzy pomagają przyswoić wiedzę, nauczyć się palpacji. Pracujemy w małych podgrupach, zawsze znajdzie się czas na dodatkowe pytania.

Organizujemy webinary poszerzające wiedzę, studenci mają platformę ze stałym dostępem do materiałów dydaktycznych i prezentacji. Można skorzystać również z bezpłatnej biblioteczki. Obowiązują również praktyki z opisem klinicznym, które wpłyną na pozyskanie pożądanych kompetencji i informację zwrotną od właścicieli zwierzaków.

Zainwestuj w swoją przyszłość!

W Polsce jest to nowy zawód, a nasi włoscy partnerzy mają co najmniej 3 miesięczny termin oczekiwania na wizytę przy średniej kwocie 100 euro.

Wybierając ten zawód można ukierunkować się w pracy z różnymi zwierzakami, dlatego podczas zjazdów pracujemy z psami, końmi, zwierzętami egzotycznymi, ptakami, aby każdy student mógł wybrać dla siebie kierunek dalszego rozwoju i specjalizacji.

Studenci są przygotowani do własnej praktyki oraz współpracy m.in. z gabinetami weterynarii zwierzęcej, centrami rehabilitacji zwierząt, licencjonowanymi hodowlami, ośrodkami jeździeckimi czy ogrodami zoologicznymi

Sama metoda osteopatyczna jest stosowana w terapii zwierząt domowych lub pracujących, na przykład gospodarskich, angażowanych do różnych dyscyplin sportowych, jak wyścigi, jeździectwo czy agility.

 


ISOA powstała z inicjatywy Marcina Szkolnickiego – osteopaty i fizjoterapeuty z ponad 16-letnim doświadczeniem. – Blisko 10 lat temu miałem niezwykłą przyjemność współtworzyć szkołę, która wykształciła do dziś setki  osteopatów zajmujących się terapią ludzi. Jestem niezwykle podekscytowany tym, że wraz z IFOA, naszym włoskim partnerem, mogę otworzyć nowy rozdział w polskiej osteopatii i zapoczątkować pierwszy w kraju, tak kompleksowy program nauczania w dziedzinie osteopatii zwierzęcej – mówi Marcin Szkolnicki, osteopata, założyciel ISOA.

Program ISOA powstał w oparciu o standardy nauczania wypracowane w jednej z najbardziej rozpoznawalnych szkół osteopatii zwierzęcej w Europie – EDUCAM IFOA (Włochy). Obejmie do 384 godzin zajęć teoretycznych i 360 godzin praktyki, w zależności od wykształcenia kandydata. Zajęcia zaplanowano raz w miesiącu, w trybie weekendowym. Po pozytywnym zaliczeniu egzaminu końcowego uczestnicy otrzymają dyplom osteopaty zwierzęcego i możliwość przystąpienia do międzynarodowego egzaminu na uniwersytecie Jean Monnet A.I.S.B.L. w Brukseli.