ISOA | International School of Osteopathy for Animals » ISOA rozpoczyna pierwszą rekrutację!

ISOA rozpoczyna pierwszą rekrutację!


Osteopatia dotychczas znana w Polsce przede wszystkim z zastosowania u ludzi, właśnie wkracza do świata zwierząt. We Wrocławiu powstała pierwsza w Polsce, niepubliczna Szkoła Osteopatii Zwierzęcej – ISOA. Pierwsze zajęcia ruszą w styczniu 2018 r. Rekrutacja wystartuje 3 października o godz. 9:00.

International School of Osteopathy for Animals (ISOA) kształcić będzie osteopatów zwierzęcych. Uczestnicy 3-letniego programu zdobędą specjalistyczną wiedzę, unikatowe w Polsce kompetencje, a przy tym szansę na ekscytującą pracę ze zwierzętami. ISOA przygotuje słuchaczy do prowadzenia własnej praktyki oraz współpracy m.in. z gabinetami weterynarii, centrami rehabilitacji zwierząt, licencjonowanymi hodowlami, ośrodkami jeździeckimi czy ogrodami zoologicznymi.

Szkoła jest skierowana zarówno do osób, które posiadają wykształcenie w takich dziedzinach, jak np. fizjoterapia, osteopatia, weterynaria, zootechnika czy nauki pokrewne, jak również do tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę związaną z troską o zdrowie zwierząt. Naukę w ISOA może rozpocząć każdy, kto zdał maturę.

ISOA powstała z inicjatywy Marcina Szkolnickiego – osteopaty i fizjoterapeuty z ponad 16-letnim doświadczeniem. – Blisko 10 lat temu miałem niezwykłą przyjemność współtworzyć szkołę, która wykształciła do dziś setki  osteopatów zajmujących się terapią ludzi. Jestem niezwykle podekscytowany tym, że wraz z IFOA, naszym włoskim partnerem, mogę otworzyć nowy rozdział w polskiej osteopatii i zapoczątkować pierwszy w kraju, tak kompleksowy program nauczania w dziedzinie osteopatii zwierzęcej – mówi Marcin Szkolnicki, osteopata, założyciel ISOA.

Program ISOA powstał w oparciu o standardy nauczania wypracowane w jednej z najbardziej rozpoznawalnych szkół osteopatii zwierzęcej w Europie – EDUCAM IFOA (Włochy). Obejmie do 384 godzin zajęć teoretycznych i 360 godzin praktyki, w zależności od wykształcenia kandydata. Zajęcia zaplanowano raz w miesiącu, w trybie weekendowym. Po pozytywnym zaliczeniu egzaminu końcowego uczestnicy otrzymają dyplom osteopaty zwierzęcego i możliwość przystąpienia do międzynarodowego egzaminu na uniwersytecie Jean Monnet A.I.S.B.L. w Brukseli.